Stasto

Zasuwy nożowe CMO

CMO Valves to hiszpański producent zasuw nożowych przeznaczonych do wielu gałęzi przemysłu, dedykowane do mediów ciekłych, gazowych oraz sypkich.Przedsiębiorstwo zostało założone w 1993 roku przez ludzi posiadających ponad 40-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji zaworów nożowych. CMO stawia na ciągły rozwój nowych produktów, aby sprostać ciągle zmieniającym się potrzebom przemysłu i oczekiwaniom klientów.

Dzisiaj CMO Valves jest największym producentem zaworów nożowych zarówno na rynku krajowym jaki i międzynarodowym z młodą i wysoko wykwfalifikowaną kadrą, których wizją jest zaoferować klientowi najlepsze rozwiązanie oraz jakość obsługi. Praca zespołowa to największe aktywo firmy. Doświadczenie i wiedza połączona z wydajnością innowacji technologicznych to baza i motor napędzający przedsiębiorstwo. W swojej ofercie CMO Valves posiada wiele typów zaworów nożowych. Poniżej przedstawione zostaną najczęściej sprzedawane serie, co nie oznacza, że jeżeli mają Państwo złożone potrzeby nie możemy przedstawić rozwiązania.

Zalecamy przesłanie zapytania.

CMO posiada w swojej ofercie wiele różnorodnych typów zaworów nożowych dostosowanych do rygorystycznych wymagań klientów. Charakterystyczne i wyróżniające na tle pozostałych producentów zaworów nożowych są szczegóły konstrukcyjne. Trzpień zaworu CMO wykonany jest ze stali nierdzewnej 18/8, podczas gdy większość producentów używa tańszej stali z 13% zawartością chromu, która jest znacznie mniej odporna na rdzewienie. Koło ręczne jest wykonane z żeliwa sferoidalnego GJS 500. Niektórzy producenci wybierają żeliwo szare, co może prowadzić do pęknięć w przypadku przyłożenia dużej siły lub drgań. Kiedy zasuwa nożowa pozostaje otwarta przez długi czas do jej ponownego zamknięcia wymagany jest bardzo duży moment obrotowy. Dodatkowo osłona trzpienia jest niezależna od nakrętki zabezpieczającej pokrętło, co oznacza, że osłony można zdemontować bez konieczności zwolnienia pokrętła, co znakomicie ułatwia wykonywanie regularnych czynności konserwacyjnych, takich jak smarowanie trzpienia.

Wymieniliśmy tylko niektóre cechy wpływające na wydłużoną żywotność zaworów nożowych CMO. Do najczęściej oferowanych typów należą:

    W asortymencie produktów CMO Polska znajdują Państwo między innymi:

  • Jednokierunkowy zawór nożowy typu A
  • Dwukierunkowy zawór nożowy typu AB
  • Jednokierunkowy zawór nożowy typu K

Zachęcamy do wysyłania zapytań. Chętnie pomożemy w doborze odpowiedniego rozwiązania do Państwa aplikacji.

Wyślij zapytanie