Paliwa

Paliwa należą do szeroko pojętego przemysłu naftowego, zwanego również przemysłem Oil & Gas. Obejmuje on globalne procesy eksploracji, wydobycia, rafinacji, transportu (często tankowcami i rurociągami) oraz magazynowanie produktów naftowych. Produkty przemysłu o największym wolumenie to olej opałowy i benzyna. Branża jest zwykle podzielona na trzy główne komponenty: upstream, midstream i downstream.Upstream zajmuje się wierceniem i produkcją.

Do operacji typu Midstream oraz Downstream zaliczamy:
Zbieranie: W procesie zbierania wykorzystuje się wąskie, niskociśnieniowe rurociągi do łączenia odwiertów produkujących ropę i gaz z większymi, długodystansowymi rurociągami lub obiektami przetwórczymi.Przetwarzanie / rafinacja: operacje przetwarzania i rafinacji zamieniają ropę naftową i gaz w produkty zbywalne.

Procesy rafinacji ropy naftowej obejmują destylację, destylację próżniową, reforming katalityczny, kraking katalityczny, alkilację, izomeryzację i hydrorafinację.

Przetwarzanie gazu ziemnego obejmuje sprężanie; odwodnienie glikolu; obróbka aminami; rozdzielenie produktu na gaz ziemny o jakości rurociągowej i strumień zmieszanych płynów gazu ziemnego; oraz frakcjonowanie, które polega na rozdzieleniu strumienia zmieszanego gazu ziemnego na jego składniki.W procesie frakcjonowania otrzymuje się etan, propan, butan, izobutan i naturalną benzynę.Magazynowanie i transport: Ropa i gaz są transportowane do zakładów przetwórczych, a stamtąd do użytkowników końcowych rurociągami, tankowcami / barkami, ciężarówkami i koleją.

    Z kategorii zawory do paliwa szczególnie możemy polecić następujące wykonania:
  • Zawory kulowe ręczne
  • Zawory kulowe pneumatyczne
  • Przepustnice ręczne
  • Przepustnice pneumatyczne
  • Zawory bezpieczeństwa i upustowe
  • Zawory współosiowe Coax

Zachęcamy do wysyłania zapytań. Chętnie pomożemy w doborze odpowiedniego rozwiązania do Państwa aplikacji.

Wyślij zapytanie
?>